Alsós farsang

2024. február 16-án alsós farsangi bált rendeztünk iskolánkban. Több év kihagyás után nem osztálykeretek között folyt a mulatság.
Az előkészületekben mindenki részt vett:
– a tanítók és a szülők terveztek, módosítottak, aztán újra terveztek…
– a gyerekek pedig már decemberben elkezdték a készülődést, aztán gyakoroltak, gyakoroltak…
Végre elérkezett a várva várt nap és nem volt sok a beteg! Az 1. és 2. évfolyam osztályainak 13 óra 30-kor kezdődött a bál. A meglepetésprodukció (SZMK Dance Team) igazán megalapozta a jó hangulatot! Ezután az osztályok produkciói következtek.

1. b Korda György: Reptér
1. a A zene evolúciója
1. c 100 Folk Celsius: Hány lába van?
2. a Lustálkodók
2. b Parno grast: Nagyidai cigányok
2. c Country

A műsorok nagyon színvonalasak voltak és a közönségre sem lehetett panasz: hangos tetszésnyilvánítással jutalmazták a bemutatott táncokat. A gyerekek műsora után ismét meglepetéstánc következett a pedagógusok előadásában, amit rögtön közös tánc követett. Kinyitott a büfé, ahol csupa olyan finomságot lehetett vásárolni (szendvics, sütemény), amit a szülők készítettek és árusítottak.
Az idő rövidsége és a nyeremények sokasága miatt nem volt klasszikus tombola sorsolás. A szelvények megvásárlásakor kiderült, sikerült-e nyerőt választani. A kijelölt helyen és időben a szerencsések átvehették a sorszámukhoz tartozó nyereményüket.
Jókedvben sem volt hiány, a limbó, kacsatánc, makaréna után Just Dance segítette a gyerekeket a táncban, aminek a vége hamar elérkezett.
A terem átrendezése után érkeztek a 3. és 4. osztályosok és a hozzátartozók. A délután ugyanúgy zajlott, mint korábban:

SZMK dance team
3. a Diótörő és Egérkirály: Tetem-tangó
3.b Con Calma
3.c Az iskola rabjai
4.a Barbi és Kevin
4.b Egy majomban őrlünk
4.c Hafanana: Golden Dance Team
Pedagógusok tánca

A színvonalas produkciók ismét nagy tetszést arattak a közönség soraiban! A büfé, a tánc és a nyeremények átvétele megteremtette az igazi báli hangulatot. Az est végén élményekkel gazdagodva, elégedetten és jó hangulatban tértünk haza. A műsor teljes felvétele Nagy Mátyás kollégánk munkájának köszönhetően honlapunkon megtekinthető!
Köszönjük az előkészületekben és a lebonyolításban végzett munkáját a szülőknek, a vezetőknek, a kollégáknak, a pedagógiai asszisztenseknek és a technikai dolgozóknak.
Külön köszönjük a kollégáknak a színvonalas műsorok tervezésébe, megtanításába fektetett időt és energiát!
Katona Lászlóné
Csiszár Szokoly Izabella
Dobócziné Molnár Mónika
szervezők

 

Képek

Siker az országos hegedűversenyen

Boza Bence iskolánk 3.b osztályos tanulója. Tehetségét mi sem bizonyítja jobban, hogy a Gyömrői Weöres Sándor AMI nevezte Bencét a Balaton Környéki Megyék Vonós Találkozójára, ahol kategóriájában első helyen végzett.
Ez a rangos verseny a csellón és hegedűn játszó gyerekek megmérettetése volt.


Bence elsős kora óta, 3 éve hegedül. Már akkor is kevés, ennyire kicsi gyereket vettek fel hegedű hangszer oktatásra, de a felvételi során ígéretesnek ítélték meg. Hogy mi volt az indíttatása? Ez nem igazán derült ki eddig, mert soha, senki nem hegedült a családban, ezt ő vágya volt, és ragaszkodott hozzá már az ovis éveitől kezdve. Papdiné Szombati Ildikó tanítja őt a kezdetektől.


11. alkalommal rendezte meg ezt a versenyt a Siófoki Vak Bottyán János AMI. A zsűri tagjai idén Pleszkán Marianna csellóművész, a Nemzeti Filharmonikus Zenekar tagja, a Szent István Király Zeneművészeti Szakgimnázium tanára és Petőfi Erika hegedűművész, a Zeneakadémia Bartók Béla Konzervatórium hegedűtanára voltak. Cselló és hegedű kategóriában, összesen 40 gyermek, és egy hármas formáció lépett fel.

A XI. Balaton Környéki Megyék Vonós Találkozóján Bence arany minősítést kapott, tehetségéhez és szorgalmához gratulálunk!

Tóthné Gyetvai Gertrúd
tanító