Egy bűvös nap a Bűvösvölgyben

A hetedikes diákoknak egy különleges kaladban volt részük, amikor ellátogattak a budapesti médiaértés-oktató központba, a Bűvösvölgybe.
A népszerű foglalkozás célja, hogy élményszerűen, csoportos alkotó munka közben, modern eszközök segítségével hozza közelebb a fiatalokhoz a média világát, segítsen megérteni annak működését, céljait, hatását, veszélyeit.

A motivált, érdeklődő tizenéveseink egy időre reklámkészítőkké, rendezőkké, színészekké, újságírókká, riporterekké, hírolvasókká, szinkonszínészekké váltak, és a lelkes szakemberek irányítása mellett elkészítették önáló alkotásaikat. Riportot készítettek egy képzeletbeli youtuber-találkozó résztvevőivel, amelyet bemutattak a Híradó műsorban; izgalmas jelenetet forgattak egy általuk kitalált akciófilmből; kitaláltak egy parfümmárkát, amelyhez megrendeztek és leforgattak egy reklámfilmet; szinkronizálták a Mézga család egy rövid részletét; újságot szerkesztettek a környezetvédelem fontos kérdéseiről. A délelőtt utolsó, közös foglalkozásának témája a közösségi média tudatos, helyes használata volt. A diákok egy imitált internetes zaklatás megállítására, a kialakult helyzet megoldására tehettek javaslatokat szavazógépek segítségével.
A közös munka során remekül szórakoztak és sokat tanultak, tapasztaltak a diákok és a kísérő pedagógusok egyaránt. Bízunk abban, hogy jövőre az akkori hetedikes csapat is eljuthat erre bűvös helyre. Rajtunk biztos nem fog múlni!

Hajdúné Molnár Éva