Atlétika többpróba vármegyei döntő

A körzeti döntők után 1 nap pihenőt kaptak csapataink és szerdán már újra a legjobb formájukat kellett nyújtaniuk. Sajnos esős, hideg idő nehezítette a versenyzést. A körzetihez képest változott csapataink összetétele is betegség és egyéb elfoglaltság miatt.
II. korcsoportos leány csapatunk 6. helyen zárt. A csapat tagjai: Kámán Lili, Rusvai Luca Júlia, Rusvai Mici Anna, Gócsa Emma Luca, Réthi Csenge.
Egyéniben nagyon szoros küzdelemben Kámán Lili a dobogó 3. fokára állhatott fel! (Mindössze 6 ponttal lemaradva az elsőtől.)
Fiú csapatunk a 10. helyen végzett. Csapattagok: Vadászi Patrik, Sztankó Áron Endre, Nagy Levente, Valler András, Balogh András István. Egyéniben Vadászi Patrik 6. helyen zárt.

Csütörtökön a III. korcsoportosok következtek. Leány csapatunk 8. helyezett, Lázár Maja, Rácz Lotti, Pesztránszki Léna, Tóth Liza, Olasz Izabella összeállításban.
Fiú csapatunk 10.helyezett. Csapattagok: Darnay Márk, Németi Roland, Nagy Barnabás, Böröcz Bertalan, Tarcsa Barnabás, Veréb Konrád Illés
IV. korcsoportos lányaink nem tudtak a versenyen részt venni, más sportversennyel ütközött a program.
Felkészítők: Gergely Éva, Bagó Dóra, Tamás Kornélia

Testnevelőként nagyon büszke vagyok diákjainkra! Nem csak az elért eredményeik miatt, hanem azért is, mert a mostoha körülményeink ellenére is jöttek gyakorolni, versenyezni. A kislabdahajítást és súlylökést csak a tornateremben tudjuk gyakorolni; a távolugró hely vége egy hatalmas beton szegély, a nekifutó sáv az aszfaltos pálya; a 60 m síkfutást az utcán aszfalton rajttámla nélkül; 600m és 800m síkfutást a háztömb körüli járdákon tudjuk gyakorolni. A versenyen találkoznak először dobószektorral, felfestett futósávval és váltó zónával, rendes méretű távolugró hellyel és kimért, belátható futópályával. És mégis, a vármegyei döntőn a nagymúltú sportiskolák, sporttagozatos „mammut” iskolák, atlétika szakosztállyal rendelkező intézmények atlétáival vették fel a versenyt és értek el szép eredményeket! Gratulálok nekik és minden tiszteletem az Övék!