Szeptember 27-én az ELTE TTK Ásványtárába mentünk a Kutatók Éjszakája rendezvénysorozat alkalmából. Izgatottan vártam ezt a kirándulást, még soha nem jártam se az Ásványtárban, se a Kutatók Éjszakáján.
Lassan telt ez a pénteki nap, az órák csak vánszorogtak, arra gondoltam, mikor indulunk már el. Nagyon örültem már, amikor kicsöngettek. Gyülekező az aulában, és indulás a vasútállomásra!
Röpke fél óra vonatozás, rövid buszozás és már meg is érkeztünk az ELTE TTK épületéhez. „Elképesztő épület!”- gondoltam magamban, pedig még semmit sem láttunk. A kiállító teremben számos ásvány és kőzet sorakozott előttünk szépen rendszerezve. Rózsaszín, zöld, néha kék és lila ásványok mutatták szépségüket. A tárlatvezetőtől, aki geográfus az egyetemen, sok mindent megtudtunk az ásványok keletkezéséről, tulajdonságaikról. Utunk során ellátogattunk a természettudományi gyűjteményhez is, ami számunkra olyan volt, mintha a Föld összes élőlényét kiállították volna egy helyen! Láttunk preparált medvebőrt, galandférget és polipot is.
A kiállítások megtekintése után kis csapatunk részt vett egy előadáson, ahol bemutatták nekünk, hogy hogyan tudnak számítógépek élő sejttel kommunikálni! Izgalmas élmény volt!
Az egyetem aulájában találkoztunk egy robottal is, „aki” olyan volt, mint valami kedves, fura kinézetű űrlény. Cukorkát osztogatott, jött-ment a folyosón és megállt, ha embert érzékelt a közelében. Nekem nagyon tetszett, ő lett a kedvencem.
Nagyon jól éreztem magam, nagyon tetszett minden, hatalmas élmény volt. Szívesen elmennék jövőre is. Gyertek ti is!
Ali Tímea 7.b