Nagy Mátyás összes bejegyzése

Jutalomkirándulás – Csodák Palotája

Lefékezett a busz és éreztem, hogy ez egy remek nap lesz. Bementünk és egy közös szekrénybe tettük le a táskáinkat, aztán el is indulhattunk felfedezni a Csodák Palotáját. Az alsó szinten interaktív kiállítás várt minket, illetve egy olyan szoba, ahol a mágnesek vonzásáról láthattunk érdekes kiállítást.

A felső szinten 5D és 9D mozi, illúziókat bemutató kiállítás, tudományos kiállítás, Richter Gedeon labor és büfé várt ránk. 13 órától az elektromosságról tartottak egy előadást, amit megnéztünk. Még egyszer körbementünk az épületben majd indultunk is vissza Gyömrőre.

Fantasztikus nap volt, sok érdekes dolgot láthattunk és halhattunk az előadások és a kiállítások folyamán.

Imre Flóra

 

Néhány szó a házi fizikaversenyről

A verseny célja alapvetően az volt, hogy újra és újra tudatosítsuk a fizika jelentőségét. Fontos szerepet kapott a fizika törvényeinek, szabályainak felismerése a hétköznapok során előforduló jelenségekben, valamint a szaknyelv és a konyhanyelv egymáshoz rendelése is.

Nem a hagyományos „oldjunk meg minél rövidebb idő alatt minél több feladatot” jellegű megmérettetésben vettek részt a diákok. Egyszerű tippelhető feleletválasztós kérdések, keresztrejtvények, gondolkodtató feladványok, szövegértelmezés szerepelt a feladatok között… – na jó, egy kis számolás is beugrott – és minden típusból négy különböző változatból választhattak a versenyzők. A tanulók maguk osztották be és választották ki, hogy melyik változatot oldják meg és arra mennyi időt szánnak rá.  Ennek több előnye is van. A kisebb pontértékű feladatokból is lehetett több pontot gyűjteni, így bárki érhetett el sikert, de ami még fontosabb, hogy mindenki fejlődött a verseny során.

A versenyen tizenkét 7. osztályos tanuló vett részt. A részvételt értékeltük, a legtöbb pontot elért résztvevőket díjaztuk.

A helyezettek:

I. helyezett: Bata Márton
II. helyezett: Jarina Viktor
III. helyezett: Kovács Dániel

Leopold Győző
szervező

Iskolaépítés információk

Tisztelt Szülők!

2022. június 13-án a Monori Tankerületi Központ vezetésével rendkívüli szülői tájékoztató értekezletet tartottunk az új iskola építésével és a konténeriskolába való átköltözéssel kapcsolatban.

A következő hivatalos információt szeretném megosztani Önökkel:

Az intézmény tanulói a 2022/2023-as tanévet bizonyosan a jelenlegi iskolaépületben töltik. A majdani ideiglenes elhelyezést szolgáló konténeriskola engedélyeztetési eljárása folyamatban van, a kivitelezés megkezdésének időpontja bizonytalan. „

 Kovácsné Gerőcs Éva (intézményvezető)