Nagy Mátyás összes bejegyzése

Márton-nap – Projekthét az 1.a osztályban

Az tanórai tevékenységeinkbe ágyazva ismerkedtünk meg Szent Márton legendájával, melyet vidáman és sokat nevetve el is játszottuk.

Számoltunk, szótagoltunk, párt és árnyékot kerestünk, színeztünk, Luca nénivel a témához kapcsolódó dalokat tanultunk. Az ollóhasználatot gyakorolva libát készítettünk papírból.
Reggeli lakomát tartottunk zsíros és libamájas kenyérrel, teával és kakaóval.
A hét zárásaképp pedig lámpást készítettünk, amivel péntek este az esős idővel dacolva sétáltunk egy kört a suli környékén.

Köszönjük szépen a szülőknek, pedagógiai asszisztenseknek, hogy ötleteinket meg tudtuk valósítani!

Csík-Hollóházi Edit és Huber Luca
tanítók

A 4. b és a Márton-napi lámpás felvonulás

Az osztállyal Márton-nap előtt lámpásokat készítettünk. Teljesen egyedi lámpások készültek. Mielőtt neki kezdtünk volna a kézműveskedésnek, megbeszéltük, hogy mit is jelent a Márton- nap, a ludak, a lámpások.


November 13-án sötétedés után meggyújtottuk a lámpásainkat és Márton-napi fénymenetet tartottunk. A szülőkkel együtt énekeltünk, miközben mentünk egy kört. Szent Márton fényei beragyogták a megtervezett útvonalat.


A menet után meleg tea és libamájkrémes kenyér várta a gyerekeket a teremben. Hiszen ahogy tartja a mondás „Aki Márton-napján libát nem eszik, egész évben éhezik.” Nem maradhatott el a kézműveskedés sem. Szebbnél szebb libás dekorációk készültek.
Nagyon kellemes délutánt töltöttünk el együtt a szülőkkel és a gyerekekkel.

Dobócziné Molnár Mónika és Hajtó Eleonóra

Rénszarvas és Mikulás futás a Feketében!

Iskolánk idén is megrendezi fantasztikus hangulatú jótékonysági futását.
Az alsó tagozatos diákok rénszarvas fejdíszben futnak december 6-án, szerdán 9 órától, a felsősök 10 órától indulnak Mikulás-sapkában egy iskolakörre.
A futás után minden résztvevőt meleg tea vár az udvaron. Ehhez bögrét hozzon magával mindenki!

A jótékonysági futás minimális nevezési díja 200 Ft.
A nevezési díjakból Galó Tomika kezelését támogatjuk.

Ezen a napon gyűjtünk továbbá tartós élelmiszert -kis kiszerelésű konzerveket, tésztát, zacskós leveseket, stb.-, tisztító- és tisztálkodószereket is. Az összegyűlt adományokat a Gyömrői Angyaloknak ajánlunk fel..

Köszönjük mindenkinek a lelkes részvételét és a nemes ügy támogatását.

A Fekete István Általános Iskola nevelőtestülete