
Eredményes szereplés az idei Bolyai Anyanyelvi Csapatversenyen


Az tanórai tevékenységeinkbe ágyazva ismerkedtünk meg Szent Márton legendájával, melyet vidáman és sokat nevetve el is játszottuk.

Számoltunk, szótagoltunk, párt és árnyékot kerestünk, színeztünk, Luca nénivel a témához kapcsolódó dalokat tanultunk. Az ollóhasználatot gyakorolva libát készítettünk papírból.
Reggeli lakomát tartottunk zsíros és libamájas kenyérrel, teával és kakaóval.
A hét zárásaképp pedig lámpást készítettünk, amivel péntek este az esős idővel dacolva sétáltunk egy kört a suli környékén.

Köszönjük szépen a szülőknek, pedagógiai asszisztenseknek, hogy ötleteinket meg tudtuk valósítani!
Csík-Hollóházi Edit és Huber Luca
tanítók
Az osztállyal Márton-nap előtt lámpásokat készítettünk. Teljesen egyedi lámpások készültek. Mielőtt neki kezdtünk volna a kézműveskedésnek, megbeszéltük, hogy mit is jelent a Márton- nap, a ludak, a lámpások.

November 13-án sötétedés után meggyújtottuk a lámpásainkat és Márton-napi fénymenetet tartottunk. A szülőkkel együtt énekeltünk, miközben mentünk egy kört. Szent Márton fényei beragyogták a megtervezett útvonalat.

A menet után meleg tea és libamájkrémes kenyér várta a gyerekeket a teremben. Hiszen ahogy tartja a mondás „Aki Márton-napján libát nem eszik, egész évben éhezik.” Nem maradhatott el a kézműveskedés sem. Szebbnél szebb libás dekorációk készültek.
Nagyon kellemes délutánt töltöttünk el együtt a szülőkkel és a gyerekekkel.
Dobócziné Molnár Mónika és Hajtó Eleonóra
Iskolánk idén is megrendezi fantasztikus hangulatú jótékonysági futását.
Az alsó tagozatos diákok rénszarvas fejdíszben futnak december 6-án, szerdán 9 órától, a felsősök 10 órától indulnak Mikulás-sapkában egy iskolakörre.
A futás után minden résztvevőt meleg tea vár az udvaron. Ehhez bögrét hozzon magával mindenki!
A jótékonysági futás minimális nevezési díja 200 Ft.
A nevezési díjakból Galó Tomika kezelését támogatjuk.
Ezen a napon gyűjtünk továbbá tartós élelmiszert -kis kiszerelésű konzerveket, tésztát, zacskós leveseket, stb.-, tisztító- és tisztálkodószereket is. Az összegyűlt adományokat a Gyömrői Angyaloknak ajánlunk fel..
Köszönjük mindenkinek a lelkes részvételét és a nemes ügy támogatását.

A Fekete István Általános Iskola nevelőtestülete