Helytörténeti vetélkedő városi összefogással

2025. május 10-én került sor a Gyömrői Fekete István Általános Iskola szervezésében a városi helytörténeti vetélkedőre, mely során számos érdekes feladattal és aktivitással emlékezünk meg a Rákóczi emlékévről. Idén 320 éves a II. Rákóczi Ferenc Gyömrő határában elmondott beszéde.

A csapatok sokféle, izgalmas, érdekes feladat megoldásával, akadályverseny keretén belül mérték össze tudásukat, hat állomáson keresztül Gyömrő különböző helyszínein, nevezetességeinél. A feladatlapok megoldása során a gyerekek használhattak okos eszközöket, könyveket.

A versenyen minden gyömrői iskola két csapatot indíthatott.

1. helyezett: Gyömrői II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola Rákóczi katonái csapata
2. helyezett: Gyömrői II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola Méhkecskék csapata
3. helyezett: Gyömrői Fekete István Általános Iskola Mikkamakkák csapata

Mikkamakkák csapata: Nagy-Scholcz Zsófia, Tóth Zsófia, Pandur Petra, Offela Levente, Domak Jácint

Gratulálunk iskolánk résztvevő diákjainknak!

Az eredményhirdetés után minden résztvevőt és segítőt vendégül láttunk a tó partján egy finom ebédre és fánkra.

Köszönettel tartozunk a gyerekeket felkészítő pedagógusoknak, és azoknak is, akik a verseny lebonyolításában részt vettek, vagy bármilyen formában támogatták annak megvalósulását.

A verseny sikeres lebonyolítása érdekében sokan fogtunk össze, ezért köszönettel tartozunk: a Monori Tankerületi Központnak, Gyömrő Város Polgármesteri Hivatalának, a Hankó István Művészeti Központnak, a Gyömrői Tájháznak, a Gyömrő Városi Könyvtárnak, a Gyömrői Horgász Egyesületnek, a Hajnal Egyesületnek, a Gyömrő Gyöngye vállalkozásnak, a Rákóczi Szövetség Gyömrői Szervezetének és a Fekete István Általános Iskola Alapítványának.

Segítséget nyújtottak: Szabó Gerda, Szekeres Zoltán, Molnár-Varga Bianka, Tölli László, Árkosi Brigitta, Szekrényes Gábor, Horváth István, Katona László, Takács Réka.

A helytörténeti vetélkedő hozzájárult a lakóhelyünk szűkebb történetének megismeréséhez, településünkhöz erősebb érzelmi kötődés kialakításához, a történelmi örökségünk megbecsüléséhez, az összetartozás érzésének felerősödéséhez, közösségfejlesztéshez, a lakóhelyünk iránt érzett szeretet elmélyítéséhez.

Reméljük, jövőre újra megrendezésre kerülhet a vetélkedő!

Petróné Petrovánszki Anita
történelemtanár

Vélemény, hozzászólás?