Elsősegélynyújtás, életmentés

Vajon felkészültek vagyunk-e, ha valami baj történik? Nos, ez többnyire csak akkor derül ki… Lehet-e rá felkészülni? Igen! Melyik életkorban? Már kisiskolás korban is! Nem véletlenül tartalmazza az alsó tagozatos környezetismeret tankönyv a segélykérő telefonszámokat. S ha valaki a Fekete István Általános Iskola folyosóján jár, ne lepődjön meg, ha az alábbi mondóka kihallatszik valamelyik teremből.

104: Jajjj, levágtam az egyik ujjam!

105: Tűz van, tűz van!

107: Állj, vagy lövök!

A váratlan helyzetekre való gyors, hatékony reagálást sajátították el a 2. b, 3. a, és a 3. c osztályos diákjaink decemberben. Dr. Török Miklós háziorvos szemléletesen, a gyerekek életkori sajátosságaihoz igazodva elmondta és bemutatta, mi a teendőnk, ha eszméletét vesztő embert látunk. A gyerekek előzetes tudását felelevenítve, röviden, vetített képek segítségével, szóbeli instrukciókkal és gyakorlati bemutatóval ismertette a tennivalókat. A módszertanilag jól felépített, látványos és érdekes előadás nagy tetszést aratott.

Ezt követően a gyerekek eljátszották a hallottakat, közben mondták, mit miért tesznek. Szituációs játékokon keresztül telefonon segítséget kértek ájult emberhez. Testközelből láttak orvosi eszközöket. Megtanulták, és társaik segítségével el is játszották, mi a teendő egy eszméletét vesztő emberrel. Megismerkedtek a stabil oldalfekvéssel, szívmasszázzsal.

A 2 óra nagyon gyorsan eltelt. A megszokottól eltérő tanulás hasznos és emlékezetes marad diákjaink számára.

Ezúton is köszönjük a Doktor úrnak a fáradozását és azt, hogy három alkalommal is eljött a gyerekekhez!

Katona Lászlóné
tanító

Vélemény, hozzászólás?