Felhívás alapítványi támogatásra

A Gyömrői Fekete István Általános Iskola „Együtt az Iskoláért” Alapítványának célja, hogy elősegítse az oktatás színvonalának emelkedését, segítséget nyújtson a tanulók önálló ismeretszerzésében, lehetőséget teremtsen az oktatás tárgyi feltételeinek javítására.

Az alapítvány célul tűzte ki:

  • más forrásból nem megoldható tárgyi-anyagi jellegű kiadások támogatását,
  • az anyagilag hátrányos helyzetben lévő, segítségre szoruló gyermekek támogatását (osztálykirándulás, táborozás, színházlátogatás, étkeztetés, utazási költségek),
  • tehetséges gyermekek iskolán kívüli ismeretszerzésének elősegítését,
  • iskolán belül szervezett, tartalmas életre nevelő, új ismereteket nyújtó kezdeményezések támogatását.

Alapítványunk fő anyagi forrása az SZJA 1%-ából befolyó összeg (2021-ben 846.909 Ft), a papírgyűjtés, az adventi sütemény- és ajándékvásár, farsangi bálok bevételei. Jelentős támogatáshoz jutunk a szülők és a vállalkozók által nyújtott hozzájárulásokból.

Minden évben kiemelten támogatjuk megyei és az országos versenyeken résztvevő tanulóinkat. A gyermeknapok költségeit teljes mértékben alapítványunk biztosítja. Az úszásoktatás és egyéb szabadidős programok (színházlátogatás, múzeumlátogatás, hangversenybérletek, túrázások) anyagi terheinek csökkentése is alapítványuk célkitűzései közé tartozik. Jelentős összeggel járulunk hozzá a tavaszi osztálykirándulásokhoz, így évek óta meg tudjuk valósítani azt, hogy egyetlen gyerekünk sem marad itthon anyagi okok miatt. Alapítványunk fizeti a nyári táborozáshoz a különjárati autóbusz költségét.

Kérjük, amennyiben egyetért célkitűzéseinkkel, személyi jövedelemadójának 1%-ával támogassa „Együtt az Iskoláért” Alapítványunkat!

Alapítványunk adószáma: 19182559-1-13

Minden támogatónknak ezúton is köszönetet mondok.

Hajdú András

az alapítvány kuratóriumának elnöke

Járványügyi eljárások és szabályok 2022. január 15-től

Tisztelt Szülők!

Szeretnénk tájékoztatni Önöket arról, hogy iskolánkban milyen változások léptek életbe az új járványügyi szabályoknak köszönhetően. Bizonyára tapasztalták, hogy egyre több a koronavírussal fertőzött gyermek és szinte naponta kerül hatósági karanténba egy-egy osztály. Fontosnak tartjuk, hogy online órák keretében a karanténba került diákjaink is részt tudjanak venni a tanítási órákon, ha nem betegek. Ezt a lehetőséget szeretnénk biztosítani a tanulóink számára! Kérjük, hogy továbbra is csak az egészséges és tünetmentes gyermekeket engedjék iskolába!

A legfontosabb kérdéseket összegyűjtöttük, hogy segítsünk értelmezni a változásokat és a szabályokat:

 

Igazoltan koronavírussal fertőzött tanuló hány napra kerül hatósági karanténba?

A fertőzött diák hét napra kerül hatósági karanténba. Akkor jöhet újra iskolába, ha letelt a hét nap, legalább három napja láztalan és nincsenek légúti tünetei. Ha gyorsabban gyógyul, akkor öt napra is lerövidíthető a karantén, ha az ötödik napon negatív gyorsteszt eredményt tudnak bemutatni a gyerekorvosnak. Minden esetben a gyerekorvos hozhat döntést arról, hogy jöhet-e újra iskolába a fertőzött gyermek.

Mikor jelenti le az iskola, hogy koronavírussal fertőzött diák van az osztályban?

Minden esetben a Monori Járványügyi Hatóság rendeli el a hatósági karantént és nem az iskola, ezért csak azt a diákot tudjuk bejelenteni koronavírussal fertőzött személyként, aki bekerült a „rendszerbe”.

  • Az otthoni gyorsteszt pozitív eredménye alapján nem rendelik el a karantént, csak akkor, ha a gyerekorvos ezt elfogadta és beregisztrálta a rendszerbe a fertőzött személyt. Ha ez megtörtént, akkor értesítse a szülő az iskolát (vagy az osztályfőnököt) és bejelentjük az esetet a Járványügyi Hatóságnak.
  • Ha a gyerekorvos nem fogadja el a gyorsteszt pozitív eredményét, akkor PCR tesztre küldi tovább a beteget. Amikor ennek az eredménye is pozitív lesz, akkor értesítse a szülő az iskolát és bejelentjük az esetet. Sajnos ez több napig is eltarthat.

Mi történik, ha egy osztálynak karantént rendelnek el?

A Krétában üzenetet küldünk a szülőknek, hogy az osztály karanténba került. A Monori Járványügyi Hatóság hivatalos határozatát és egy rövid tájékoztató szöveget is küldünk. A karanténban érintett diákok szüleit felhívjuk, hogy vigyék haza a gyermekeket. További tájékoztatást az osztályfőnökök fognak adni.

Az ebédet a szülőnek egyénileg kell lemondania!

Kik maradhatnak vagy jöhetnek iskolába, ha az osztályban koronavírussal fertőzött diák van?

Csak az oltással rendelkező diákok, illetve azok az egészséges gyerekek, akik a fertőzésben érintett utolsó napon nem voltak iskolában az érintett osztályból.

A védettségi kártyával rendelkezők nem. Aki korábban átesett a fertőzésen, vagy magas ellenanyag-szint alapján védettségi kártyát kapott, január 15-től nem jöhet iskolába az osztályában elrendelt karantén esetén.

 Hány napig lesznek karanténban a nem beteg oltással nem rendelkező diákok?

Öt napig (korábban ez 10 nap volt). A hatodik napon már jöhetnek iskolába. Erről minden esetben a Járványügyi Hatóság dönt.

Ki számít oltottnak?

Minden diák oltottnak számít, aki legalább egy oltást már megkapott és bekerült az KIR-EESZT adatbázisba. Iskolánk az 508/2021. (IX.3.) Kormányrendelet felhatalmazása alapján innen kaphat információt a védettségi adatokról.  Kérjük, hogy az adatok egyeztetése miatt keressék az osztályfőnököt, ha a gyermekük megkapta a védőoltást, de mégsem tudunk erről a KIR-EESZT rendszer adatai alapján.

Hogyan történik az oktatás az osztálynak, ha karantént rendeltek el?

Iskolánk a hibrid oktatást próbálja megvalósítani, ha a hálózat és az informatikai eszközeink ezt lehetővé teszik. Ezt úgy oldjuk meg, hogy a tanteremben jelenléti oktatás lesz az oltással rendelkező diákoknak. A karanténban lévő gyerekeket a Google Classroom rendszeren keresztül bekapcsoljuk a tanítási óra menetébe. Fontosnak tartjuk, hogy segíteni tudjuk a karanténba került gyerekek tanulását és ne maradjanak le a tananyagokban. Az osztályfőnökök tájékoztatják a gyerekeket és a szülőket a hibrid órákba való bekapcsolódási lehetőségekről.

(Korábban csak a 7. és 8. évfolyamosok jöhettek iskolába elrendelt karantén esetén, a kisebb évfolyamoknak digitális oktatás volt. A teljes osztályra vonatkozó digitális oktatás megszűnt!)

Ki igazolja a karantén ideje alatti hiányzást?

A Monori Járványügyi Hatóság megküldött határozata alapján az osztályfőnökök hatósági házi karantén (korábban hivatalos távollét) formájában igazolják a gyerekek hiányzását. A szülőnek nem kell külön igazolást küldeni, ha karanténba került a gyermeke.

A fenti szabályok az alábbi szabályozók alapján kerültek kihirdetésre:

  • Új NNK eljárásrend 2022. január 14.
  • VIII/2769-1/2022/KOHAT számú miniszteri levél 2022. január 14.
  • Intézkedési terv a köznevelési intézményekben a járványügyi készenlét idején alkalmazandó eljárásrendről 5. verzió 2022. január 17.

Jó egészséget kívánunk!

Kovácsné Gerőcs Éva (intézményvezető)

Önismereti utazás Vámos Robival

„Mindenki magába nézett és másokra is, más szemmel.”
Önismereti utazás Vámos Robival

2022. január 11-én Vámos Robi mentor-coach az 5. évfolyamos osztályok meghívására újra iskolánkban látogatott, és 3 rendhagyó foglalkozást is tartott a gyerekeknek. A csillogó szemű „Gyémántbogarakkal” közösen fedezték fel, hogy mindenki máshogy más és emiatt mindenki különleges.

Ezt a napot kivételesen vendégünk, Vámos Robi, mutatja be az alábbiakban.

„Három, egymástól gyökeresen különböző ötödik osztállyal találkoztam ma. Mindhárom osztálynak másra volt szüksége, igyekeztem ezt hamar felismerni és eszerint vezetni az órák fonalát. A gyerekek már az elejétől nyitottak voltak, és sok mindenre emlékeztek a tavaly szeptember végi egy-egy órás foglalkozásokra.
Mindhárom osztályra jellemz
ő, rendkívül sokféle gyerekekből állnak, akik talán jobban ismerhetnék egymást. Éppen ezért önismerettel kezdtünk mindenütt, mely alapján kiderült, hogy mennyire ismerik saját magukat és mennyiben látnak egymásról teljesen mást, mint azt esetleg gondolták. Van, aki kifelé teljesen mást mutat, mint a valóság. Ez általában arra enged következtetni, hogy szeretne valamin változtatni a saját viselkedésével kapcsolatban. Sokszor azonban az út önmaga elfogadása, melyhez hozzájárul egy elfogadó közösség. A gyerekek látva, hogy ebből a szempontból is mennyire sokfélék, sokkal könnyebben fogadják el a másikat olyannak, amilyen. Egyes tulajdonságokat már nem hibának, hanem sajátosságnak értelmeznek.
Minden osztályban el
őadtak a gyerekek egy-egy párbeszédet az egyik könyvemből (Psszt! Csoda vagy!), melyet sehol nem elemeztünk ki részletesen, mert a tanulsága rendkívül hamar „leesett” nekik.
A megírt furcsadolgozatokat az osztályf
őnököknek átadtam, javaslom, ezek alapján igazán hasznos beszélgetéseket tartani, amikor erre van időkeret.
Fontosnak tartom a különlegesség elfogadását, ami ma mindhárom osztályban sokkal magasabb szintre ugrott, mint ahogyan azt megszoktuk. Mindenki magába nézett és másokra is, más szemmel.”

Üdvözlettel:
Vámos Robi
Gyémántbogár® mentor
DIADAL® coach • gyermek és kamasz coach

Művész-mentor
www.gyemantbogar.hu